
-
-
Koszyk jest pustySuma 0
-
Sojowa świeca zapachowa Chocolate 170 g






Wysyłka w ciągu | 24 godziny |
Cena przesyłki | 10 |
Sojowa świeca zapachowa Chocolate 170 g
Świeca zapachowa do wnętrz o zapachu czekolady, wykonana ręcznie z naturalnego wosku sojowego. Jej mleczny, słodki, ale nieprzytłaczający zapach czekolady może się kojarzyć z rurkami z kremem czekoladowym, ciastem lub budyniem czekoladowym.
Wylana w białym, matowym słoiku z podwójnego szkła, zapakowana w ozdobny karton z tektury ekologicznej.
zapach:
- czekolada,
- mleko,
- masło,
- wanilia.
Jak czytać nuty zapachowe?
Każda kompozycja zapachowa składa się z piramidy zawierającej zwykle trzy wonie: nutę głowy, serca i głębi. Poszczególne składniki kompozycji zapachowej stają się wyczuwalne, gdy zapach z upływem czasu rozwija się i wybrzmiewa. Jedne są mniej, inne bardziej intensywne i przenikają się wzajemnie. Podział ten funkcjonuje także przy wyborze świec, perfum, dyfuzorów zapachowych, czy zapachów kosmetyków.
Nuta głowy – ma największe znaczenie przy wyborze zapachu. Jest wyczuwalny od razu po otworzeniu produktu. Nutę głowy charakteryzuje duża intensywność, jednak dosyć szybko się ulatnia. Szacuje się, że w zależności od jakości kompozycji wyczuwalny jest do około pół godziny od pierwszego zetknięcia z produktem. Później można rozpoznać go w tle, jednak na prowadzenie wysuwa się już kolejna woń: nuta serca.
Nuta serca – znajduje się pomiędzy nutą głowy i nutą głębi – spaja je i sprawia, że kompozycja zapachowa staje się wyrazista. Zazwyczaj towarzyszy nam od 2 do 4 godzin po pierwszym kontakcie. Ma funkcję podtrzymującą i decyduje o ogólnym charakterze kompozycji.
Nuta głębi – często nazywana też bazą, ponieważ jest podstawą kompozycji perfumeryjnych. Chociaż jej woń nie jest na tyle intensywna, aby nagle uderzyć nas mocą, występuje w tle, jednocześnie podtrzymując pozostałe akordy i nadając im charakteru.
Parametry świecy:
• Gramatura: 170 g
• Czas palenia: 30 – 36 h
• Wymiary szkła: 9 x 8 cm
Świeca wykonana jest z naturalnego i ekologicznego wosku sojowego. Starannie sprawdzamy pochodzenie wosku, dlatego mamy pewność, że jest on wolny od GMO i pestycydów, a nasza starannie dobrana kompozycja zapachowa pozbawiona jest zbędnych, sztucznych dodatków.
Zalety wosku sojowego:
- jest roślinny i wegański,
- jest biodegradowalny,
- nie brudzi powierzchni,
- nie wydziela podczas spalania toksyn takich jak benzen i toluen,
- doskonale wydobywa zapach.
Aby móc w pełni cieszyć się jakością świecy, warto zapamiętać kilka podstawowych zasad palenia świec:
1) Zanim zapalisz świecę, sprawdź długość knota
Optymalna długość knota to około 0,5 cm.
Jeśli knot jest dłuższy, skróć go, dzięki czemu unikniesz powstawania kopcącego, skaczącego płomienia.
Możesz skorzystać ze specjalnie do tego przeznaczonych nożyczek do knotów (przez swój kształt, dają wygodę operowania w głębokich świecach), lub skorzystać z klasycznych nożyczek biurowych.
2) Gdy świeca się pali, nie gaś jej, dopóki wosk nie roztopi się aż do samych brzegów naczynia
Dzięki temu, świeca będzie wypalać się równo i nie wystąpi efekt “drążenia tunelu”, a tym samym wykorzystasz cały wosk i będziesz mógł cieszyć się świecą dłużej.
3) Zbyt długie palenie świecy może powodować “wydłużenie się” knota, przez co może wystąpić delikatne kopcenie
Warto wówczas zgasić świecę, poczekać aż wosk lekko zastygnie, skrócić knot i ponownie ją zapalić.
4) W celu zgaszenia świecy, najlepszym wyborem będzie użycie gasidełka do świec
W przeciwnym razie, niedogaszony knot (na przykład przy zdmuchnięciu płomienia) wydzieli znacznie więcej dymu.
Ważne!
Podczas ostatniego palenia nie należy wypalać świecy do końca. Dobrze jest zostawić 0,5-1 cm wosku / parafiny na dnie pojemnika. Świece zalewane zwykle znajdują się w szklanych naczyniach, które pod wpływem wysokiej temperatury i płomienia mogą pękać.