- Produkty
- Nowości
- Bestsellery
- Promocje
- Mydła
- Twarz
- Kąpiel
- Ciało
-
Marki
- 4szpaki
- Alepia
- Almara Soap
- Aloesove
- Anwen
- Beaute Marrakech
- Bioetiq
- Biovie
- Bomb Cosmetics
- Chesapeake Bay Candle
- Crazy Rumors
- Duetus
- eeny meeny
- Efas
- Etja
- Flagolie
- Idunn Naturals
- LaQ
- Madara
- Make Me Bio
- Manufaktura Bursztynnika
- Ministerstwo Dobrego Mydła
- Mohani
- Moistry
- Mokosh cosmetics
- Organique
- SAHARACACTUS
- SO'BIO étic
- Stara Mydlarnia
- SYLVECO
- Vianek
- Yankee Candle
- Yope
- Your Natural Side
- Zielko
- Krótkie daty
- Kontakt
Moistry Naturalny krem do skóry odwodnionej 15 ml
- Odbiór osobisty - płatmość przy odbiorze 0
- Odbiór osobisty 0
- DPD - dostawa do punktów Pickup 11
- Orlen Paczka 11
- DPD Pickup Pobranie - dostawa do punktow Pickup 15
- Paczkomaty InPost 16
- Kurier 16
- Kurier pobranie 18
- Paczkomat InPost Pobranie 20
Cera sucha z natury posiada zachwianą równowagę hydrolipidową. Jej płaszcz ochronny nie jest w stanie zapewnić zdrowej protekcji, dlatego osoby o takim typie cery mają uczucie ściągnięcia, napięcia, wzmożonego łuszczenia się naskórka, a nawet świądu.
Ten krem zaprojektowałam tak, aby dać ulgę skórom suchym, szarym, pozbawionym blasku, z oznakami starzenia się; oraz skórom, które po zmyciu makijażu mają nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i podrażnienia.
Osoby, które normalnie posiadają inny rodzaj cery, ale ich skóra została wysuszona na skutek intensywnego opalania się, klimatyzacji, ogrzewania, po zabiegach kosmetycznych lub dermatologicznych, oraz po wysuszających maściach – również pokochają ten krem!
Krem nie jest zapychający (nie jest komedogenny) i zapewnia wysoki stopień nawilżenia, odżywienia i regeneracji.
Przy standardowym dawkowaniu (moje sugestie znajdziesz w zakładce "Stosowanie"), jedno opakowanie (50 ml) powinno wystarczyć na ok 2 miesiące.
Data ważności to 12 miesięcy od daty produkcji (zamknięty produkt).
Dzięki specjalnemu opakowaniu typu airless, które chroni skład produktu przed dostępem powietrza i zanieczyszczeń ze środowiska, krem nie jest narażony na bakterie.
I jeszcze słowo o zapachu. Ze względu na to, że tworzę kremy zorientowane w 100% na efekt - i aby ograniczyć reakcje alergiczne - nie dodaję do nich żadnych sztucznych kompozycji zapachowych. Zapach jest więc naturalny, delikatny i bardzo szybko się ulatnia.
Pamiętajmy, że krem jest produktem naturalnym. Przed wprowadzeniem do pielęgnacji, przy skórach wrażliwych, z naruszoną barierą hydrolipidową, zalecam zrobić próbę uczuleniową. Kremy są bogate w składniki aktywne, więc gdyby pojawiło się zaróżowienie skóry, polecam wprowadzać kosmetyk powoli, np. 2-3 razy w tygodniu.
Efekty po zastosowaniu:
- znaczna poprawa nawilżenia i odżywienia, bez uczucia tłustości
- likwidacja podrażnień i zaczerwienień
- rewitalizacja i uczucie gładkości
- ukojenie po kąpielach słonecznych, zabiegach dermatologicznych i stosowaniu retinolu
- przyspieszenie regeneracji po złuszczaniu kwasowym lub wysuszających maściach
- ulga w trakcie terapii izotretynoiną
UWAGA! Nie wolno wyjmować gumeczki! To są opakowania airless (bez dostępu powietrza), a ta gumeczka zabezpiecza produkt!
Kosmetyki Moistry produkowane są wyłącznie ze składników akceptowanych przez ECOCERT/COSMOS do stosowania w kosmetykach naturalnych i organicznych.
Ze względu na zawartość naturalnych surowców, każda partia może lekko różnić się zapachem lub kolorem.
Wskazówka: nie usuwaj zabezpieczającej gumeczki z pompki. Ta gumka chroni produkt, przed dostaniem się powietrza do kosmetyku. Jeśli podczas aplikacji produktu, gumka wypadnie, włóż ją proszę z powrotem.
Jedna pompka kremu wystarcza na twarz, szyję i dekolt, więc jeśli nakładasz krem tylko na twarz, wystarczy około pół pompki. Krem jest bardzo wydajny.
Krem może (ale nie musi) być przechowywany w lodówce :)
Na ile wystarczy krem i jak go stosować?
Muszę użyć magicznej frazy: to zależy. Ale poniżej wszystko wyjaśniam. Zależy to od tego:
- jakie partie ciała smarujesz
- ile razy dziennie je smarujesz
- jaką ilością je smarujesz
W przypadku kremów Moistry wystarczy cienka ich warstwa. Przez cienką warstwę mam na myśli praktyczną miarę: paznokieć małego palca (cera tłusta) lub palca serdecznego (cera normalna)
Taka dawka powinna Ci spokojnie starczyć na całą twarz, a wtedy kosmetyk wystarczy aż na 5 miesięcy. Jeśli natomiast nakładasz krem 2 razy dziennie (rano i wieczorem), to analogicznie wystarczy go na około 2,5 miesiąca.
Jeśli - oprócz twarzy - pielęgnujesz też szyję i dekolt, wtedy dozowanie należy zmierzyć za pomocą paznokcia kciuka.
Wówczas krem powinien starczyć na 1,5 miesiąca przy stosowaniu 2 razy dziennie.
Dodatkowa wskazówka: jeśli posiadasz suchą skórę, która wchłonie podaną przeze mnie dozę w mig... to wtedy możesz dołożyć więcej kremu.
Co się stanie, jeśli użyjesz więcej kremu przy cerze tłustej?
Przede wszystkim będzie go baaardzo szkoda. Co prawda nigdzie na świecie nie umrze z tego powodu panda ani kot, ale po tym jak skóra pobierze tyle kremu ile potrzebuje, reszta się zmarnuje. Jest też ryzyko, że osiągniesz efekt błyszczącej skóry; albo ryzyko, że po potarciu palcem krem będzie się rolował.
Składniki/Ingredients INCI:
Aqua, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Cetearyl Olivate, Butyrospermum Parkii Butter, Squalane, Sorbitan Olivate, Persea Gratissima Oil, Glycerin, Sorbitol, Panthenol, Hydrogenated Vegetable Oil, Cetyl Alcohol, Panax Ginseng Root Extract, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Citrus Limon Peel Oil, Tocopherol, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Limonene
woda, masło makadamia, emulgator z oliwy z oliwek, masło shea, skwalan z oliwek, olej awokado, gliceryna roślinna, sorbitol, d-pantenol, alkohol cetylowy, ekstrakt z żeń-szenia, bisabolol, witamina E, kwas hialuronowy, olejek cytrynowy, eko konserwant - alkohol benzylowy i kwas dehydrooctowy
Olivem 1000
Emulgator pochodzenia roślinnego (z oliwy z oliwek).
Jest niesamowicie kompatybilny ze skórą, wzmacnia barierę hydrolipidową i idealnie się wchłania. Olivem 1000 formuje strukturę ciekłokrystaliczną, tj. specjalną budowę cząsteczkową, która jest warstwowa.
Taka emulsja jest stworzona z kryształów, które są podobne do cementu międzykomórkowego i dzięki temu składniki aktywne lepiej wnikają pomiędzy struktury błon komórkowych.
Masło makadamia
Otrzymywane jest na drodze uwodorniania tłoczonego na zimno oleju z orzechów makadamia.
Osobiście jest to moje ulubione masełko; idealnie nawilża, zmiękcza, chroni przed UV i infekcjami, oraz wygładza skórę. Szybko się wchłania i pielęgnuje skórę podrażnioną, uszkodzoną lub wysuszoną po opalaniu.
Masło makadamia jest biozgodne ze skórą, ponieważ zawiera kwas oleopalmitynowy i skwalen - skuteczne przeciwutlaniacze.
Masło shea (masło karite)
Jest bogate w witaminy A, E i F, doskonale wzmacnia cement międzykomórkowy, dlatego skóra staje się gładka, zregenerowana, dobrze nawilżona i elastyczna.
Proces rafinacji spowodowałby pozbycie się znacznej ilości substancji niezmydlanych, w szczególności drogocennych polifenoli, witaminy A, katechin, dlatego właśnie używam surowca nierafinowanego.
Posiada właściwości zmniejszania zmarszczek, blizn i rozstępów, leczenia podrażnień (łuszczyca, wyprysk i oparzenia) oraz działania przeciwzapalnego i wzmacniania warstwy hydrolipidowej skóry.
Skwalan roślinny z oliwek
Pochodzi z destylacji oliwy z oliwek. Najbardziej ceniony naturalny emolient, z wysokim powinowactwem do skóry. Zapobiega utracie wody, dlatego idealnie radzi sobie ze spierzchnięciem, suchością, swędzeniem, łuszczeniem i wiotkością.
Posiada także właściwości antybakteryjne. Skwalan poprawia elastyczność, zmniejsza zmarszczki, zwiększa regenerację komórek i stabilizuje strukturę lipidów skórnych. Redukuje przebarwienia pozapalne oraz drobne blizny.
Sorbitol
Pozyskuje się go na drodze redukcji glukozy. Podobnie jak gliceryna jest humektantem; przenika do przestrzeni międzykomórkowych i tam skutecznie wiąże wodę, zapobiegając wysuszeniu i pierzchnięciu. Sorbitol wygładza i uelastycznia skórę, regulując procesy odnowy naskórka.
Olej awokado
Pozyskuje się go z miąższu owoców awokado. Olej zawiera witaminę A, D, E, z grupy B, skwalen, lecytynę i fitosterole. Niesamowicie odżywia skórę, regeneruje, zmiękcza, nawilża. Łagodzi stany zapalne, absorbuje promieniowanie UV, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzmarszczkowo. Łagodzi swędzenie skóry, spowodowane nadmierną suchością i łuszczeniem.
Gliceryna roślinna
Jest pozyskiwana przez zmydlanie tłuszczy roślinnych.
Jest humektantem – składnikiem nawilżającym, higroskopijnym; dobrze penetruje skórę, zapobiega wysuszeniu i wspomaga naprawę bariery hydrolipidowej.
Dzięki temu gliceryna poprawia wygląd skóry, sprawiając, że staje się bardziej elastyczna.
D-Pantenol
Prowitamina B5, posiada właściwości nawilżające, kojące, gojące i regenerujące.
Bardzo łatwo wnika w głąb skóry, pozostawiając ją miękką, gładką i zdrową.
Zapobiega rozwojowi bakterii i zmniejsza stany zapalne.
Przyspiesza podział komórkowy i w ten sposób inicjuje odbudowę i regenerację.
Pantenol jest stosowany przede wszystkim na skóry wymagające, wrażliwe, popękane, zaczerwienione lub poparzone i podrażnione.
Alkohol cetylowy
Stabilizator emulsji, tworzy układy ciekłokrystaliczne.
Nie wysusza!
Jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę, pozostawiając ją gładką i odżywioną. Jest to alkohol tłuszczowy, pozyskiwany w wyniku redukcji kwasu palmitynowego pochodzącego z olejów roślinnych.
Zapobiega transepidermalnej utracie wody z naskórka.
Ekstrakt z żeń-szenia
Zawiera ginsenozydy, glikozydy, amonikwasy i witaminy (B, C). Zwiększa odporność i działa przeciwwirusowo, antyoksydacyjnie, regenerująco, rewitalizująco i odmładzająco. Każda skóra, która jest narażona na działanie negatywnych czynników środowiskowych (stres, promienie słoneczne, zanieszczyszczenia), oraz czynników mechanicznych po zabiegach dermatologicznych, zakocha się w tym ekstrakcie.
Kwas hialuronowy
W swoich kosmetykach używam mieszaniny kwasów hialuronowych o różnej masie cząsteczkowej. Kwas wielkocząsteczkowy i małocząsteczkowy.
Taka mieszanka jest silnie higroskopijna, korzystnie wpływa na odbudowę uszkodzonej skóry, łagodzi, skutecznie nawilża.
Pozostawia naturalny film, poprawia elastyczność i jędrność.
Bisabolol
Jest substancją aktywną, pozyskiwaną z kwiatów rumianku. Posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwświądowe, przeciwbakteryjne.
Łagodzi podrażnienia, ułatwia gojenie, koi i chroni przed powstaniem zaczerwienień. Ułatwia przenikanie innych substancji w głąb skóry.
Witamina E
Tocopheryl Acetate, otrzymywany z roślinnych olejów.
Chroni skórę przed wolnymi rodnikami i zabezpiecza kosmetyki przed utlenianiem się lipidów.
Odmładza skórę, chroni przed promieniowaniem słonecznym, regeneruje uszkodzenia, przyspiesza gojenie ran, działa przeciwzapalnie, uelastycznia naskórek.
Olejek cytrynowy
Posiada bardzo ładny cytrusowy zapach, a ponadto ma właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze.
Eko konserwant
Alkohol benzylowy i kwas dehydrooctowy.
Mieszanka substancji konserwujących akceptowana przez Eco-cert.
Polecany jest także produktom dla dzieci, kobiet w ciąży i alergików.
-
Polecamy
-
Produkty podobne