DARMOWA DOSTAWA DO DPD PICKUP OD 99 ZŁ

Moistry Naturalny krem do skóry problematycznej 50 ml 18.06.2025r.

107.95 127.00 -15%
215.9/100 ml
Najniższa cena z 30 dni przed promocją:
127
Do końca promocji pozostało:
szt.
Wysyłka w ciągu: 24 godziny
Cena przesyłki:
0
  • Odbiór osobisty - płatmość przy odbiorze 0
  • DPD - dostawa do punktów Pickup 0
  • Odbiór osobisty 0
  • Orlen Paczka 11
  • DPD Pickup Pobranie - dostawa do punktow Pickup 15
  • Paczkomaty InPost 16
  • Kurier 16
  • Paczkomat InPost Pobranie 20
  • Kurier DPD pobranie 24

Moistry tworzy kosmetyki dopasowane do typu skóry z danym problemem.

Od Producentki: Pod tym względem ten krem jest jeszcze bardziej szczególny, bo sama posiadam cerę tłustą, z podtypem skóry problematycznej. Obsesyjnie wręcz dążyłam do tego, by stworzyć coś skutecznego, a jednocześnie niezapychającego (niekomedogennego) i niewysuszającego. To właśnie poszukiwania tego typu kremu sprawiły, że zajęłam się kosmetologią. Prób dokonywałam w pierwszej kolejności na sobie - może stąd nasza więź - i oto on, ich efekt finalny!

Krem ten rekomendowany jest osobom ze skórą tłustą, mieszaną, z czerwonymi plamkami pozapalnymi, z niedoskonałościami, z trądzikiem krostkowym, grudkowym i zaskórnikowym.

Jego konsystencja jest tak opracowana, aby cienka warstwa zaspokajała potrzeby skóry, bez uczucia lepkiej nieprzyjemnej powłoczki. Natomiast przy przesuszeniach, po terapii dermatologicznej, polecam mój krem do skóry suchej.

Oczywiście sama pielęgnacja skóry problematycznej nie zastąpi dermatologicznego leczenia przy aktywnych ciężkich trądzikach; sprawi natomiast, że skóra będzie w znacznie lepszej kondycji.

Przy standardowym dawkowaniu (sugestie znajdziesz w zakładce "Stosowanie"), jedno opakowanie (50 ml) powinno wystarczyć na 2,5 miesiąca.

Data ważności to 12 miesięcy od daty produkcji (zamknięty produkt).

Dzięki specjalnemu opakowaniu typu airless, które chroni skład produktu przed dostępem powietrza i zanieczyszczeń ze środowiska, krem nie jest narażony na bakterie. 

I jeszcze słowo o zapachu. Ze względu na to, że Moistry tworzy kremy zorientowane w 100% na efekt - i aby ograniczyć reakcje alergiczne - nie dodaję do nich żadnych sztucznych kompozycji zapachowych. Zapach jest więc naturalny, delikatny i bardzo szybko się ulatnia.

Pamiętajmy, że KREM JEST PRODUKTEM NATURALNYM. Przed wprowadzeniem do pielęgnacji, przy skórach wrażliwych, z naruszoną barierą hydrolipidową, zalecam zrobić próbę uczuleniową. Kremy są bogate w składniki aktywne, więc gdyby pojawiło się zaróżowienie skóry, polecam wprowadzać kosmetyk powoli, np. 2-3 razy w tygodniu.

Efekty po zastosowaniu:

  • złagodzenie stanów zapalnych i podrażnień
  • poprawa nawilżenia i odżywienia
  • redukcja zmian trądzikowych
  • zmniejszenie łojotoku
  • rozjaśnienie czerwonych plamek pozapalnych
  • krem nawilża, nie wysusza!
Jeśli jesteś w trakcie leczenia dermatologicznego (izotretynoina - np. izotek, antybiotyk miejscowy np. duac, retinoidy miejscowe np. epiduo) lub Twoja skóra jest podrażniona/sucha, to na początek, lepiej sprawdzi się mój krem Moistry do skóry suchej!
 Należy pamiętać, że sama pielęgnacja skóry problematycznej nie zastąpi dermatologicznego leczenia przy aktywnych, ciężkich trądzikach, ani zdrowej diety!
 
UWAGA! Nie wolno wyjmować gumeczki! To są opakowania airless (bez dostępu powietrza), a ta gumeczka zabezpiecza produkt!
Parametry:

Wskazówka: nie usuwaj zabezpieczającej gumeczki z pompki. Ta gumka chroni produkt, przed dostaniem się powietrza do kosmetyku. Jeśli podczas aplikacji produktu, gumka wypadnie, włóż ją proszę z powrotem. 

Jedna pompka kremu wystarcza na twarz, szyję i dekolt, więc jeśli nakładasz krem tylko na twarz, wystarczy około pół pompki. Krem jest bardzo wydajny.

Krem może (ale nie musi) być przechowywany w lodówce :)

Na ile wystarczy krem i jak go stosować?

Muszę użyć magicznej frazy: to zależy. Ale poniżej wszystko wyjaśniam. Zależy to od tego:

  • jakie partie ciała smarujesz
  • ile razy dziennie je smarujesz
  • jaką ilością je smarujesz

W przypadku kremów Moistry wystarczy cienka ich warstwa. Przez cienką warstwę mam na myśli praktyczną miarę: paznokieć małego palca (cera tłusta) lub palca serdecznego (cera normalna) 

Taka dawka powinna Ci spokojnie starczyć na całą twarz, a wtedy kosmetyk wystarczy aż na 5 miesięcy. Jeśli natomiast nakładasz krem 2 razy dziennie (rano i wieczorem), to analogicznie wystarczy go na około 2,5 miesiąca.

Jeśli - oprócz twarzy - pielęgnujesz też szyję i dekolt, wtedy dozowanie należy zmierzyć za pomocą paznokcia kciuka.

Wówczas krem powinien starczyć na 1,5 miesiąca przy stosowaniu 2 razy dziennie.

Dodatkowa wskazówka: jeśli posiadasz suchą skórę, która wchłonie podaną przeze mnie dozę w mig... to wtedy możesz dołożyć więcej kremu.

Co się stanie, jeśli użyjesz więcej kremu przy cerze tłustej?

Przede wszystkim będzie go baaardzo szkoda. Co prawda nigdzie na świecie nie umrze z tego powodu panda ani kot, ale po tym jak skóra pobierze tyle kremu ile potrzebuje, reszta się zmarnuje. Jest też ryzyko, że osiągniesz efekt błyszczącej skóry; albo ryzyko, że po potarciu palcem krem będzie się rolował.

Składniki/Ingredients INCI:

Aqua, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Olivate, Urea, Cannabis Sativa Seed Oil, Dimethyl Sulfone, Sorbitan Olivate, Panthenol, Cetyl Alcohol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Sodium Lactate, Gluconolactone, Salix Alba Bark Extract, Tocopheryl Acetate, Bisabolol, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Limonene 

woda, masło shea, emulgator z oliwy z oliwek, mocznik, olej konopny, siarka organiczna, d-pantenol, alkohol cetylowy, ekstrakt z zielonej herbaty, mleczan sodu, glukonolakton, ekstrakt z wierzby białej, witamina E, bisabolol, olejek z drzewa herbacianego, eko konserwant - alkohol benzylowy i kwas dehydrooctowy

Masło shea (masło karite)

Jest bogate w witaminy A, E i F, doskonale wzmacnia cement międzykomórkowy, dlatego skóra staje się gładka, zregenerowana, dobrze nawilżona i elastyczna.
Proces rafinacji spowodowałby pozbycie się znacznej ilości substancji niezmydlanych, w szczególności drogocennych polifenoli, witaminy A, katechin, dlatego właśnie używam surowca nierafinowanego.
Posiada właściwości zmniejszania zmarszczek, blizn i rozstępów, leczenia podrażnień (łuszczyca, wyprysk i oparzenia) oraz działania przeciwzapalnego i wzmacniania warstwy hydrolipidowej skóry.

Olivem 1000

Emulgator pochodzenia roślinnego (z oliwy z oliwek).
Jest niesamowicie kompatybilny ze skórą, wzmacnia barierę hydrolipidową i idealnie się wchłania. Olivem 1000 formuje strukturę ciekłokrystaliczną, tj. specjalną budowę cząsteczkową, która jest warstwowa.
Taka emulsja jest stworzona z kryształów, które są podobne do cementu międzykomórkowego i dzięki temu składniki aktywne lepiej wnikają pomiędzy struktury błon komórkowych. 

Mocznik

Humektant, bardzo silnie higroskopijny.
Działa nawilżająco, zmiękczająco, regenerująco, ujędrniająco, bakteriostatycznie, przeciwzapalnie i wygładzająco.

Olej konopny

Pozyskiwany w wyniku tłoczenia na zimno nasion konopii siewnej. Bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe, fitosterole, proteiny, chlorofil, karoten, minerały (wapń, magnez, siarkę, potas, żelazo, cynk i fosfor) i witaminy (A, B1, B2, B3, B6, C, D i E).
Wzmacnia odporność skóry, wygładza, nawilża, ujędrnia. Olej konopny jest ceniony przede wszystkim za swoje właściwości przeciwzapalne i gojące. Osoby ze skórą problematyczną, łuszcząca, alergiczną pokochają go od razu.

Siarka organiczna

Stosowana jest przede wszystkim w kosmetykach dla skór problematycznych, z trądzikiem pospolitym i różowatym, łuszczycą, egzemą. Reguluje pracę gruczołów łojowych, zmiękcza zrogowaciały naskórek. Posiada właściwości bakterio i grzybobójcze. Przyczynia się do powstawania kolagenu, a co za tym idzie – zmniejszenia widoczności naczynek.

Alkohol cetylowy

Stabilizator emulsji, tworzy układy ciekłokrystaliczne.
Nie wysusza!
Jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę, pozostawiając ją gładką i odżywioną. Jest to alkohol tłuszczowy, pozyskiwany w wyniku redukcji kwasu palmitynowego pochodzącego z olejów roślinnych.
Zapobiega transepidermalnej utracie wody z naskórka.

D-Pantenol

Prowitamina B5, posiada właściwości nawilżające, kojące, gojące i regenerujące.
Bardzo łatwo wnika w głąb skóry, pozostawiając ją miękką, gładką i zdrową.
Zapobiega rozwojowi bakterii i zmniejsza stany zapalne.
Przyspiesza podział komórkowy i w ten sposób inicjuje odbudowę i regenerację.
Pantenol jest stosowany przede wszystkim na skóry wymagające, wrażliwe, popękane, zaczerwienione lub poparzone i podrażnione.

Glukonolakton

Kwas polihydroksylowy. Powstaje na drodze fermentacji ziaren kukurydzy. Naturalny antyoksydant, posiadający silne właściwości nawilżające i oczyszczające. Działa ujędrniająco i regenerująco. Właściwościami przypomina działanie kwasów AHA, ale bez łuszczenia, zaczerwienienia i pieczenia. Stosuje się go przy problemach skórnych takich jak: trądzik pospolity, różowaty, łuszczyca, naczynka, rozszerzone pory, szorstkość i przebarwienia.

Mleczan sodu

Sól sodowa kwasu L-mlekowego. Naturalny humektant, substancja silnie nawilżająca i utrzymująca wodę w naskórku.
Wchodzi w skład NMF – naturalnego czynnika nawilżającego, który powstaje w procesie rogowacenia skóry.
Posiada właściwości przeciwbakteryjne oraz zmiękczające

Ekstrakt z zielonej herbaty

Bardzo bogaty w polifenole (zawiera ich przynajmniej 95%)!
Zawiera garbniki, alkaloidy, witaminy K, C, P i z grupy B oraz sole mineralne. Świetnie sprawdza się przy skórach zanieczyszczonych, łojotokowych, trądzikowych, swędzących, ale ze względu na swój wysoki potencjał antyoksydacyjny - także do skór starzejących się.
Działa tonizująco, regenerująco i wzmacniająco naczynia krwionośne.

Ekstrakt z wierzby białej

Zawiera 15% salicyny (glukoza z alkoholem salicylowym), związki salicylowe, garbniki i sole mineralne.
Działa ściągająco, uszczelniająco na naczynia włosowate, przeciwzapalnie, bakteriostatycznie i keratolitycznie (zmiękczająco).
Ekstrakt bardzo dobrze sprawdza się przy pielęgnacji skóry trądzikowej, tłustej i naczyniowej.

Bisabolol

Jest substancją aktywną, pozyskiwaną z kwiatów rumianku. Posiada właściwości przeciwzapalne, przeciwświądowe, przeciwbakteryjne.
Łagodzi podrażnienia, ułatwia gojenie, koi i chroni przed powstaniem zaczerwienień. Ułatwia przenikanie innych substancji w głąb skóry.

Olejek z drzewa herbacianego

Posiada świeży, leśny zapach, a stosowany jest przede wszystkim ze względu na antyseptyczne, przeciwzapalne działanie. Posiada szerokie spektrum działania przeciwbakteryjnego, jak i wiruso- oraz grzybobójczego.

Eko konserwant

Alkohol benzylowy i kwas dehydrooctowy.
Mieszanka substancji konserwujących akceptowana przez Eco-cert.
Polecany jest także produktom dla dzieci, kobiet w ciąży i alergików.

Osoba odpowiedzialna

Moistry Agnieszka Pyrzyk
Marii i Bolesława Wysłouchów 25 H
30-611 Kraków
Poland

667 793 355
naturalnie@moistry.pl

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Zadaj pytanie
Podpis:
E-mail:
Zadaj pytanie: